Honba za věčným mládím

Honba za věčným mládím…

Ach ti lidé, pomyslel si, …v tomhle ohledu se nikdy nezmění a jejich touha po lepším, hezčím či mladším „já“ nezná limitů, ba ani překážek, neboť jsou ochotni dát celé své jmění výměnou za něco, co je jako mávnutím kouzelného proutku zbaví všech nedostatků. Upsat se ďáblu bez zaprodání duše nebylo nikdy snazší.

Laurent byl velký samotář, jehož vztahy obecně spíše obtěžovaly a považoval je za naprosto zbytečnou interakci. Nechápal podstatu setkávání se s přáteli či soužití v partnerství. Možná i proto, že vyrůstal v rodině, kde se citová vazba nepodporovala. Své rodiče vnímal jako dvě zcela rozdílné osoby, jež se v domácnosti míjely a časem začaly nabírat obrysy duchů…stali se až neviditelnými. Jeho otec byl velice ctižádostivý člověk, který všechen svůj čas trávil ve své malé laboratoři, odkud vycházel ven pouze v nejnutnějších případech. Svůj talent vkládal do své výzkumné činnosti a synovi denně zdůrazňoval důležitost úspěchu. „Nesmíš promarnit ani minutu, Laurente. Život není to, co se odehrává tam venku, ale tady v tom našem mikrosvětě. Je tu vše, co potřebuješ vědět. Venku najdeš jen rozptýlení, které nemá žádnou hodnotu. Drž se tady našeho výzkumu, jen tak něco dokážeš a budeš slavný“, říkával jeho otec.

V naprosté izolaci od okolního světa se držela i jeho matka, která byla velmi tichá a nevýrazná. Její rysy však byly jemné. Byly časy, kdy mu připomínala éterickou vílu, tak ladně se pohybovala jako by až poletovala nad zemí. Její tělo se vlnilo při každém pohybu, jako když pírko lemuje povrch, kterého se dotýká. Mluvila tiše a spoře, až teď si uvědomil, že si už po těch letech nedokázal ze své paměti vybavit její hlas… Měl jí rád, byla to jeho jediná žena v životě – jediný ženský vzor, který poznal. Kdyby každá byla taková…, povzdechl si. Avšak nejvíce vzhlížel ke svému otci, tomu velkému muži s velkým „M“, který do Laurenta vkládal všechny své naděje a nesplněné sny. Když otec umíral, Laurent mu slíbil, že dokončí jeho dílo a vynese mu slávu, po které tak toužil. Můj úděl je jasný, nesmím otce zklamat, opakoval si pokaždé, když narazil na překážky nebo snad i myšlenku, že by mohl ve svém životě dělat něco jiného.

Nezdařilé počátky brzy přinesly první úspěchy. Laurentova posedlost zázračnou pilulkou den co den nabírala na intenzitě. Nechtěl se spokojit s ledajakým výrobkem – sázel na jistotu, kde se žádná odbočka netoleruje a ani nepatrná chybka neomlouvá. Konečně měl svůj vymazlený a dokonale odzkoušený preparát v rukách a byl odhodlaný pustit ho do světa. Jediné, co mu chybělo byl někdo další než on sám, na kom by svůj trumf nechal působit…To, že na něj zabral dokonale bohužel jako kvalita záruky nestačilo.

Pokračování si můžete přečíst v chystané e-sbírce povídek „Poznej mě slovy“, která již brzy bude k zakoupení zde na těchto webových stránkách. Chcete vědět o ní jako první? Stačí se registrovat ZDE.

Můj projekt se zaměřuje na příběhy, jež píše sám život a já, jako jeho pozorovatelka a průzkumnice, je zaznamenávám do povídek, které jsou zčásti smyšlené a zčásti inspirované mými zkušenostmi. Mé postavy v příbězích prožívají své snáze i nesnáze naplno, stejně jako jejich autorka. Vkládám do nich svou duši, své prožívání a část mého já. Hraji si se slovy a písmenky tak, aby z nich vznikl příběh, jež může sloužit ostatním čtenářům jako inspirace. Nebojím se otevírat různé třinácté komnaty a odhalovat bohatou škálu témat. Mé heslo je žít naPLNO navzdory, nebo díky, všem možným překážkám. Jsem s(e)pisovatelka příběhů ze života a mentorka. Kromě povídek, do kterých se můžete začíst zde na mých stránkách, jsem pro vás vytvořila kartičky s další inspirací, které si můžete ZDARMA stáhnout ZDE >>. Nadšenci pro písmo se mohou díky mému e-booku pustit do díla a rozehrát partii se slovy.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.