E-book zdarma

JAK SE HRAVĚ rozePSÁT

Psaní miluji od dob, kdy jsem okusila slova světové beletrie a nechala se zlákat věhlasnými jmény jako Dostojevskij, Tolstoj, Rimbaud, Verlaine, Colette, Camus a mohla bych pokračovat dál. Literatura se stala mým věrným společníkem a stále mě doprovází.

Časem jsem sama začala koketovat s texty a s okouzlením sledovala, jak mi pod prsty ožívají slova a vzniká nový příběh. Psací tvorba mě nepřestává fascinovat, i proto, že díky ní jsem si pokaždé zklidnila emoce, dala rozčeřeným myšlenkám řád, ukryla se do světa fantazie či pojmenovala to, co se ústně hůř vyslovuje…

 

 • Chcete také zažít ten pocit, kdy se necháte vést slovy a vtisknete jim zcela novou podobu?
  Vnímat, jak vám pod prsty vznikne zcela jedinečný text.
 • Chcete psát se zájmem a radostí?
  Jen my lidé máme schopnost dát do slov naše pocity, nálady, představy, a i když nám občas povinnosti či protokol velí napsat formálnější text, tak věřím, že s kapkou fantazie a toho správného koření nakonec okouzlí nejen vás, ale i vaše okolí.
 • Láká vás zahalit slova do jedinečnosti a dát svým výrazům nevšední šat?
  Píšeme přání k narozeninám a svátkům pro osoby blízké i vzdálenější a často nám dochází slova, tak se rozhodneme napsat „vše nejlepší“ s přidáním nějakého zábavného emoji. Vytvořit vzkaz přímo na míru obdarované osobě dodá přání zcela jiný rozměr.
 • Toužíte odhalit zákulisí scénáristy, kdy z pouhé myšlenky vznikne krásné pisatelské dílo?
  Naše mysl bývá často přehlcená různými podněty a impulzy a některé vskutku stojí za to si je zaznamenat. Hodit na papír, vše, co lítá kolem a zachytit kouzlo okamžiku. I sny mohou být dokonalým scénářem pro budoucí velké dílo.
 • Chcete prostě a jednoduše začít psát bez omezení?
  Každý umí psát, liší se pouze to, jak velké úsilí vynaložíme. Někdy koukáme na prázdný list papíru a slova jako by se rozutekla neznámo kam a jindy nestačíme zapisovat, jak nám hlava hýří nápady. V každém případě platí, že pokud se chceme nějaké činnosti věnovat, musí nás bavit. Je tomu tak i u psaní.

Pokud jste si alespoň na jednu z otázek výše odpověděli „ANO“, tak si sami sobě poděkujte. Nyní vás od pisatelské vášně dělí pouze pár kroků a tím prvním je KLIK na tlačítko níže.

Petra Rohovská e-book Jak začít psát

Co o E-booku řekly jejich majitelky?

E-Book jsem přečetla pomalu jedním dechem. Způsob, jakým Péťa píše, mi je velmi blízký a lehkost, jakou spojuje jednotlivá písmenka ve slova, která následně tvoří text, je cítit již po pár přečtených řádcích. Ihned po přečtení e-booku jsem si řekla: "Přesně toto je v souladu s mým záměrem, aby i mé texty působily s takovouto lehkostí." Takže moc děkuji za několik užitečných rad a nápadů, které ráda využiji i ve svém psaní a již teď se těším na další zajímavé rady.
Petra Rohovská Jak začít psát
Petra Cichowská
Milá / nemohu napsat jinak/ Petruško. Váš e-book pohladil po duši. Už dlouho jsem nečetla nic tak laskavého a hladivého. Dala jste mi podnět pustit se znovu do psaní, tentokráte však vybavena dobrými typy, jak na to i trochu jinak. Děkuji a přeji mnoho tvůrčích úspěchů.
Petra Rohovská Jak začít psát
Helen Hel
Jak se hravě rozePSÁT? Hravě! Hravě, snadno a s radostí, což je předpoklad číslo jedna. A to Petra umí. Krásně a hravě. A že s radostí, o tom není potřeba ani přemýšlet, protože to člověk pozná na těle hned. Takže každému doporučuji přečíst si e-book, poslechnout si múzu, a pak pokračovat ve čtení dalších příběhů. Nejenže vás budou inspirovat k psaní, ale možná vás přivedou i k originálnímu "psaní" skutečného, vlastního života. Koneckonců PSANÍ doporučuji každému ve své terapeutické praxi. A každému vždycky pomáhá. Jenže ne každému, a ne vždy se chce psát. Je to totiž pohyb těla, takže trochu práce, nebo námaha na první pohled, ale je k nezaplacení. Lepší "uzdravení" než vlastní psaní skoro neznám... (Ale znám, to víte že jo, jenže psaní je prostě krásné.).
Petra Rohovská Jak začít psát
Mgr. Yvetta Ellerová terapeutka