Petra Rohovská - povídky

Máte rádi mluvené slovo?

život je příběh

Jsou chvíle, kdy si oči chtějí odpočinout, a přitom nemusíte být v úplné tichosti. Zaposlouchat se do textu, který k vám promlouvá jiným hlasem a nechat se vtáhnout do děje.

Díky audio nahrávce mých povídek si tento prožitek můžete dopřát a mně bude ctí vám dělat společnost.

Audio verze je v procesu a během jara bude hotová.

Mezitím pokud chcete slyšet, jak zním, protože hlas je důležitým přenašečem slov, tak níže nabízím ukázky.

Nová povídka:

Meruňka
aut
orka: Petra F. Rohovská

Ukázka z knihy:

Rododendron: Za horizontem osudu...
aut
orka: Pavla Pavlíčková Kovaříková 

Mucošci a  tajemství alchymie
autorka: Pavla Pavlíčková Kovaříková 

Slovy Pavly Pavlíčkové Kovaříkové

"Můj dnešní dík patří této úžasné a krásné ženě. Ti z vás, kteří Peťu znají, ví, že z její přítomnosti číší uklidnění, pohoda, láska, zamyšlení, pomocná ruka, kterou má vždy a pro všechny otevřenou. Peťo, já si Tě moc vážím a přijmi tímto můj skromný dík."

Řekli o mém projevu

Dnes přicházím s příběhem od Petry F. Rohovské a její knížky Poznej mě slovy Petra mě ošálila svým stylem psaní, který je mi tolik sympatický, a především její povídkou Meruňka (k poslechu VÝŠE). Prostě jsem musela, nečekala jsem a knihu objednala Baliček krásně voněl a vevnitř byl ještě hezčí! Věnování, které mě chytlo za srdce mě ošálilo tak, že jsem se hned vrhla do čtení Její řádky byly jako psané pro mne. Přesně to, co jsem potřebovala slyšet. Zázrak... Po třech povídkách jsem knihu odložila s tím, že jsem je jednoduše potřebovala vstřebat. Dát si čas a počkat na novou touhu, po ní sáhnout. Silná a moudrá slova byla neoblomná a samotný Petřin příběh, který se prolíná všemi jejími texty, je jedinečný zážitek! Petro, všechno, co jsi do knihy dala, jsem četla/čtu mezi řádky. A ráda zůstanu Tvou věrnou čtenářkou. P.S.: Chtěla bych vypíchnout povídku Když tělo promlouvá. Pro každou holku, ženu i muže. Srdečně, Lucie.
Lucie Vyskočilová
POZNEJ MĚ SLOVY Mám přečteno!!! Nebudu říkat, která z povídek mne dostala nejvíc, protože ta knížka je geniální v tom, že si každý najde své téma. Bude rezonovat více se čtenářkami, ale i muži tam najdou ,,své dny''. Já tam našel Gretu. Dokonce si myslím, že v určitých momentech života jsme všichni takovou Gretou, a musíme si umět odpustit. Protože tak, jako odpouštíme druhým, je životně důležité umět odpustit i sobě. A takové je podle mého názoru i poselství celé knihy: Odpustit. Od chtění upustit. Nelámat věci přes koleno. Vzpomenout si na své jméno. Umět přijmout sebe sama tak bezpodmínečně jako dítě máma. Žít, jíst, pít a milovat. Přes těžkosti se radovat. Ta kniha si najde spoustu čtenářek, rezonuje v ní mnoho ženských témat. A přitom tak nějak nenásilně a poeticky. Té knížce bude rozumět každá ženská duše, a i chlapi ji budou chápat. Navíc to opravdu pomůže dalším. Peti, píšeš opravdu krásným jazykem! Plus ten Tvůj super přednes! Na autorských čteních bude takové ticho, že nepropadne špendlík, to se vsadím!
Erik Decimus