Petra Rohovská - povídky

Poznej mě slovy

sbírka povídek

Během dospívání jsem napsala nespočet stran plných úvah, básní, myšlenek a povídek. Otevřela jsem se v nich do-celá a své texty jsem dala přečíst jen pár vyvoleným. Nevěřila jsem si, cítila se až moc zranitelná, a tak celá má tvorba skončila v šuplíku.

Díky různým životním eskapádám postupně ze svého slovníku vypouštím slovo „AŽ“. Nechci už čekat na příhodnější čas, protože ten se odehrává právě TEĎ.

Věřím, že vás má kniha osloví a že i vás vtáhne každé její slovo. Celý proces psaní a tvorby jsem si užívala a u některých povídek jsem se vypsala z témat, do kterých jsem musela dozrát, než jsem je dokázala přenést na papír. Dostavil se pocit velké úlevy, (sebe)lásky, vděku k sobě samotné a PŘIJETÍ.

Sdílením s vámi si plním další z mých snů a mám ohromnou radost, že tahle sbírka vyšla na svět. Držet v rukách svou vlastní knížku je nepopsatelný pocit a silný okamžik. Jsem moc ráda, že jste u toho se mnou…

Knihu pro vás nabízím ve třech variantách.

Vyberte si tu svou.

 • Petra Rohovská - povídky
  Tištěná kniha Poznej mě slovy
  v kabátku ze zlatého hedvábného papíru ovoněném vůní s pozvánkou k četbě. Ke každé knížce přiložím záložku s osobním citátem. Cena 280 Kč + poštovné
 • Petra Rohovská - povídky
  Audio kniha
  můj hlas pro váš poslech. Nyní v procesu tvorby. Cena 300 kč
 • Petra Rohovská - povídky
  E – kniha
  pro nadšence techniky. E-kniha je ve formátu e-Pub a nejvíc kompatibilní je se zařízeními typu Kindle čtečka. Cena 250 kč

Ohlasy na knihu najdete i na Databázi knih ZDE.

O knize jsem se rozpovídala v rozhovoru s Martinou Heš v rámci rozhovorů Kafe s múzou.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Řekli o knize...

Petra má velký dar. Dokáže ze slov poskládat příběh, který vás vtáhne tak, že se od něj nebudete moci odtrhnout. Prostřednictvím písmenek dokáže přesně vystihnout myšlenku, náladu a pocit. Píše povídky s duší, které se vryjí pod kůži, a ještě dlouho o nich budete přemýšlet.
Romana Fricová
Sbírka povídek Poznej mě slovy od Petry F. Rohovské je pro mne vším, co by měla kniha obsahovat – ve čtenáři vyvolává pocity a emoce a lze se s nimi snadno identifikovat. Při čtení zažijete silné prožitky, které vnímáte celou svou bytostí. Řádky čtete se zatajeným dechem a nechce se vám skončit. Každý se v některé z rozmanitých povídek najde, neboť se Petra dotýká blízkých životních témat.
Anděla Loubková
Petra má neskutečný dar vyjádřit myšlenky takovými slovy, že máte pocit, že se ocitáte přímo uprostřed příběhu, který právě čtete. A co víc, tento pocit vás neopouští ani po přečtení povídky. Petra si hraje se slovy jako virtuóz s hudbou. Rozehrává příběh postupně tak, že se od něj nechcete odpoutat. Děj a vše, co se v povídce odehrává, popisuje tak, že můžete prostředí, charakter postav a samotný příběh vnímat všemi smysly. Zároveň má každá povídka krásnou hloubku a nese poselství do života. Jsem pravidelnou čtenářkou Petřiných povídek. Kdykoliv se objeví nějaká nová, nenechám si ji ujít. Už se moc těším, až si přečtu celou její sbírku Poznej mě slovy.
Lucie Schwarz
Když se ponoříš do slov povídek Petry F. Rohovské, které vychází pod názvem Poznej mě slovy, tak ji opravdu poznáš. Ženu mnoha tváří, profesí, emocí, plnou vzpomínek a příběhů, které citlivě přináší svým čtenářům v právě připravované sbírce. Petra ti dovolí nahlédnout do svého soukromí, ale i své duše. Mnohým mohou příběhy z jejího niterného života otevřít srdce, jiným být inspirací a některým snad dokonce lékem. Připravte se na výlet do hlubin nejen její, ale možná i vlastní duše.
Michaela Kotlanová
Dnes je den básně, tak se tady chlubím knihou jedná báseň od Peti F. Rohovské, která už od pohledu vypadá krásně a přivezl ji pošťák Ondra až k nám na kopce sklenovské. To, že vypadá krásně jsem myslel tu knihu,...tedy obě, ale přivezl jen tu knihu. To se mi někdy stává, že se do toho trochu zamotávám. Na čtení si však musím vyhradit klidnou osobní chvíli, neb Péťa hodně na srdíčko cílí. Píše fakt dobře a v člověku každý příběh stopu zanechá, nutí jej přemýšlet o životě, klidného nenechá.
Martin Holexa
Kniha mne zaujala na první pohled svým krásným obalem a především svým názvem, jenž byl pro mne příslibem mimořádné umělecké kvality. Instinkt vášnivé milovnice knih mne nezklamal. Autorčina prvotina je vskutku vydařená. Jednotlivé povídky jsou citlivě vyladěné jemnými ilustracemi. Každá z povídek přináší silný životní příběh s hlubokým poselstvím. Některé z témat pohladí po duši, jiné Vás přiměje k zamyšlení či vyvolá vzpomínky. Všechny povídky jsou perly a dotknou se srdce. Autorka má výjimečný dar přenést barvitě do slov veškeré pocity, emoce, detailně vylíčit vše potřebné tak, že při čtení se Vám současně v hlavě rozehraje živý film. Její styl je přirozený, noblesní. Sbírka Poznej mě slovy je skvostný literární klenot. Rozhodně doporučuji k přečtení.
Gábi Komínková
Ke mně dnes doputovala tahle nádherná třpytivá sbírka povídek, jejíž autorkou je naše spolucappuccinkařka Petra. Děkuju.
Martina Heš
Zrovna jsem v polovině tvé knížky a musím ti napsat, že je to užasné. Krásné povídky, každý si v nich něco najde. Jsem rada, že tebou první sbírku mám a jsem rada, že jsem tě mohla potkat.
Adéla Paroulková
Dnes přicházím s příběhem od Petry F. Rohovské a její knížky Poznej mě slovy Petra mě ošálila svým stylem psaní, který je mi tolik sympatický, a především její povídkou Meruňka (k poslechu ZDE). Prostě jsem musela, nečekala jsem a knihu objednala Baliček krásně voněl a vevnitř byl ještě hezčí! Věnování, které mě chytlo za srdce mě ošálilo tak, že jsem se hned vrhla do čtení Její řádky byly jako psané pro mne. Přesně to, co jsem potřebovala slyšet. Zázrak... Po třech povídkách jsem knihu odložila s tím, že jsem je jednoduše potřebovala vstřebat. Dát si čas a počkat na novou touhu, po ní sáhnout. Silná a moudrá slova byla neoblomná a samotný Petřin příběh, který se prolíná všemi jejími texty, je jedinečný zážitek! Petro, všechno, co jsi do knihy dala, jsem četla/čtu mezi řádky. A ráda zůstanu Tvou věrnou čtenářkou. P.S.: Chtěla bych vypíchnout povídku Když tělo promlouvá. Pro každou holku, ženu i muže. Srdečně, Lucie.
Lucie Vyskočilová
POZNEJ MĚ SLOVY Mám přečteno!!! Nebudu říkat, která z povídek mne dostala nejvíc, protože ta knížka je geniální v tom, že si každý najde své téma. Bude rezonovat více se čtenářkami, ale i muži tam najdou ,,své dny''. Já tam našel Gretu. Dokonce si myslím, že v určitých momentech života jsme všichni takovou Gretou, a musíme si umět odpustit. Protože tak, jako odpouštíme druhým, je životně důležité umět odpustit i sobě. A takové je podle mého názoru i poselství celé knihy: Odpustit. Od chtění upustit. Nelámat věci přes koleno. Vzpomenout si na své jméno. Umět přijmout sebe sama tak bezpodmínečně jako dítě máma. Žít, jíst, pít a milovat. Přes těžkosti se radovat. Ta kniha si najde spoustu čtenářek, rezonuje v ní mnoho ženských témat. A přitom tak nějak nenásilně a poeticky. Té knížce bude rozumět každá ženská duše, a i chlapi ji budou chápat. Navíc to opravdu pomůže dalším.
Erik Decimus