Petra Rohovská - povídky

Hlas srdce v horách

Alice stála v údolí malebné vesničky a s pevným odhodláním hleděla na vrcholky hor, které se jí majestátně rozprostíraly před očima. Celým svým tělem vnímala energii krásné a grandiózní třešně, která za tím výběžkem, kde se nacházel hluboký les a místo jejího dětství, stála jako Bohyně.
Jako malá holka spolu s ostatními dětmi z vesnice lezla po skalách nebo vyběhla na ten největší kopec, kde žasla nad výhledem. Rozlehlá pláň mezi horami a lesem byla posetá kvítím, které lákalo nejen hmyz, ale i místní lidi. Nebyla ničím neobvyklá, až na tu třešeň, která vyrostla uprostřed louky a v jejíž blízkosti se žádné jiné stromy nenacházely.

Bylo to velice zvláštní místo, až posvátné, a Alice si často pod třešeň sedávala a četla svou oblíbenou knihu, opírajíc se o mohutný kmen. Cítila sílu onoho stromu a dech se jí, obzvláště v emotivních chvílích, zatajoval nad jeho krásou. Jindy jen tak pozorovala okolí a vnímala jemnou a sladkou vůni rozkvetlých třešňových květů v bohatých odstínech růžové barvy. Nepřestávala vycházet z údivu nad tím, jak dokonale příroda funguje a že právě její obdivovaná dřevnatá elegánka představuje úžasný koloběh života, který se rok, co rok obnovuje.

Často hledala útěchu pod svou třešní, která jí naslouchala a svými ochranitelskými větvemi a širokou korunou poskytovala podporu a pocit bezpečí. Se svou přítelkyní probírala vše – své sny a touhy, starosti i radosti, první zamilovanost i nešťastnou lásku. Ráda s ní sdílela představy o tom, jaká jednou bude, kým bude a kde bude, až vyroste. Odpovědí jí byly listy, které se zachvěly, a okvětní lístky v mírném větru jako by zašustily známé tóny písně „Que sera sera“. Milovala tu melodii, a kdykoli její mysl přepadly nejistoty, v duchu si konejšivá slůvka pobroukávala. Tento moudrý strom věděl o životě vše podstatné a svým duchem uměl Alici poskytnout tolik potřebnou laskavou náruč.

Alice si už ani nevzpomínala, kdy se naposledy rozběhla do strání a vstříc hrbolkům skalnaté krajiny. Kdy se naplno odevzdala šumu větru a nechala se jím pohupovat, až ji odvál na nečekaný výlet. Kdy se jen tak myšlenkami zapomněla a nechala se svobodně vést bez plánů a přísné agendy dne. Kdy se jí poštěstilo ztratit pojem o čase a krásně splynout s přítomností jako těla milenců, jež se propletou v jednotné dílo.
Připadalo jí to jako včera, když teď stála před chatkou rodičů a vzhlížela před sebe vstříc tak známému prostředí. Vlasy měla sepnuté v culíku a na sobě svetřík, který jí kdysi upletla její milovaná babička. Nechala ho ve svém pokojíčku jako upomínku na dávné časy, kdy si bezstarostně užívala každý den a těšila se na zítřky.

Přijela pár dnů poté, co obdržela SMS zprávu psanou pozdě v noci, a ještě teď se zachvěla při pomyšlení na její obsah. „Ahoj Alice, tátu včera odvezli do nemocnice. Jeho stav je vážný. Prosím přijeď, máma.“ Otec náhle onemocněl a matka, se kterou mnoho let bojovala, ji požádala o pomoc a podporu. Alice opustila jistotu velkoměsta, aby se vrátila k velkým obavám a vnitřním strašákům.

Pokračování příběhu si můžete dočíst ve sbírce povídek „Poznej mě slovy“. Nemusíte pro ni chodit daleko, stačí si vybrat ZDE.

Jsem Petra – vášnivá tvůrkyně slov a sběratelka příběhů. Miluji, když mi ŽIVOT pošle inspiraci a já mohu jeho postřehy zaznamenat. Do svých textů vkládám otisk své duše a mého vnitřního světa. Psaní mi je terapií a díky němu zcela ožívám a jsem sama sebou naPLNO. Opustím roli pečující maminky a podporovatelky ostatních a stávám se svobodně tvořící podle mých potřeb. Mé povídky inspirují a zavedou čtenáře do míst, kde mohou objevovat a poznávat nejen sebe samotné. Díky svým prožitým zkušenostem se mohu i já vydávat na nová dobrodružství. Jsem autorkou sbírky povídek POZNEJ MĚ SLOVY a vytvořila jsem také kartičky podpory pro různé životní okamžiky. Obojí si můžete zakoupit zde. Nachystala jsem pro vás úryvky textů, ať víte, zda vám sednou. Mám rozepsanou novou knihu, která bude o mé dceři s vážným kombinovaným postižením, jejíž radost ze života mi je navzdory všem překážkám každodenní inspirací. Postupně vkládám další povídky či poezii pro pravidelnou dávku čtení. Jsem rovněž mentorkou sebepéče a sebepřijetí pro pečující osoby, aby v péči o druhé neztratily samy sebe. Více o této roli najdete na https://www.petrarohovska.cz/. Ať se tu cítíte jako ve vašem doma ♥
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.